יום רביעי, 27 במרץ 2024

אמנות במושבה פרדס חנה כרכור 11-13 באפריל 2024

אירוע "אמנות במושבה פרדס חנה כרכור" 2024 יתקיים בין התאריכים 11-13 באפריל בהשתתפות 105 אמנים ואמניות, כולל אמנים אורחים מפונים מהדרום ומהצפון.  הארוע בחינם, עם כמה פעילויות בתשלום סמלי. הארוע יתקיים בקונספט להפיץ את הטוב. בואו איתי להצצה מוקדמת לאירוע, עם המלצות אישיות.

אמנות במושבה פרדס חנה כרכור 11-13 באפריל 2024
אמנות במושבה פרדס חנה כרכור 11-13 באפריל 2024

בפרדס חנה כרכור מתגוררת קהילת אמנים ויוצרים תוססת במיוחד. האירוע מתקיים כבר שנים. השנה, בעקבות רוח התקופה כשמסרים רבים של איחוד כמו 'יחד ננצח' ו׳עם ישראל חי׳ מציפים את הרחובות, הוחלט שהאירוע יהיה בקונספט של סטיקרים כשהרעיון המרכזי הוא להפיץ את הטוב.  כמו שדבק יכול להדביק חפצים כדי שיישארו במקומם, כך גם אנו יכולים להשתמש באמנות, עיצוב ובילוי כדי להדביק את הקהל סביבנו בחוויות טובות ובמסרים חיוביים ולהפיץ את הטוב תוך יצירת סביבה חברתית ואמנותית משותפת. כך גם חברו השנה לקהילת האמנים המקומית אמנים ואמניות מפונים מהצפון והדרום ומעגל היוצרים התרחב.  האמנים יציגו תחומי אמנות מגוונים כמו קרמיקה וקדרות, ציור, עיצוב מוצר, פיסול, תכשיטנות, אמנות שימושית וחפצי נוי, צילום, זכוכית, אופנה ואקססוריז, צורפות ורוקחות טבעית.

אירוע האמנות הענק של פרדס חנה כרכור "אמנות במושבה פרדס חנה- כרכור" חוזר לקראת פסח 2024 בין התאריכים 11-13 באפריל בהשתתפות של 105 אמנים ואמניות, כולל אמנים אורחים מפונים מהדרום ומהצפון. במשך שלושה ימים המושבה תהפוך לגלריה פתוחה ושוקקת. הבתים, הסמטאות הקסומות, המתחמים והסטודיואים ייפתחו לקהל שמוזמן להגיע ולחוות אמנות ויצירה, תרבות, סדנאות, סיורי אמנות, פעילויות לילדים, קולינריה מקומית איכותית ועוד. במהלך האירוע יתקיימו למעלה מ-90 אירועים הכוללים מגוון אדיר של סדנאות לכל המשפחה, שיחות גלריה, מופעי קוסמות והופעות מוזיקליות. באירוע יפעלו גם עמדות תמיכה במאבק להחזרת החטופות/ים, מיזם הנצחה כלניות לפני הגשם ועוד. הכניסה חופשית.

אירועים וסדנאות

במהלך האירוע יתקיימו למעלה מ-90 אירועים הכוללים מופעים מוזיקליים, הרכבי לייב ג'אז, מופעי קוסמות לילדים, מפגשי שיח גלריה עם אמנים, הדגמות של עבודה על אובניים ויצירה בזכוכית, ומבחר עצום של סדנאות יצירה כגון: סדנאות ציור וציורי דיוקן, קסם הטרריום, סדנאות יצירה לילדים, סדנת רישום בוטני, רישום על עץ, הטבעת עלים מגבס, יצירת בובות גרב ללא תפירה, מגוון סדנאות כתיבה, סדנת הדפסי רשת, יצירה בנייר, סדנה להכנת קוקדמה - טכניקת גינון יפנית לצמחים, ליבוד במחט, רישום בעיפרון, רוקחות טבעית, מיחדוש חולצות עם הדפס בוטני, מקרמה, סטיילינג ועוד. (חלק מהפעילות בתשלום סמלי).

סיורי אמנות

בנוסף, ייצאו שלושה סיורי אמנות מודרכים במסלולים שונים בהנחיית ענת קוצר גפני. הסיורים יעברו בין הבתים ויתנו הצצה רחבה יותר לחיי האמנים והאמניות וסיפורם האישי ויעניקו השראה מהיצירתיות שבאמנות והתשוקה שבעשייה. הסיורים יתקיימו בימי חמישי שישי שבת בשעות 10:00-13:30 הרשמה ותשלום באתר.

מיזם כלניות לפני הגשם

מיזם אמנותי מרגש שקם בעקבות המלחמה נקרא 'כלניות לפני הגשם' ובכל הארץ ובעולם יוצרים כבר כמה חודשים כלניות אדומות וביחד מציבים אותם במקומות הנצחה, כיכרות בערים. לקראת יום השנה למלחמה יוקם מיצב ענק של 18,000 כלניות בעוטף עזה באוצרותה של האמנית שלומית חפר תושבת המקום. במתחם האורנים 40 המבקרים מוזמנים לקחת חלק במיזם וליצור באהבה כלנית שתוצג בהמשך באחד המיזמים הארציים, ללא עלות. שעות פעילות הכנת הכלניות: יום חמישי 13:00-16:00, יום שישי 13:00-16:00, יום שבת 13:00-17:00.

עמדות תמיכה במאבק להחזרת החטופות והחטופים

העמדות יפעלו במספר מוקדים באירוע, בהם תוכלו לרכוש אביזרים שונים להבעת תמיכה במאבק להשבתם/ן הביתה. מידע על מוקדי התמיכה ניתן למצוא באתר בעמוד תכנון ביקור.

המלצות לאירוע

הנה כמה המלצות אישיות שלי מביקור שערכתי לקראת הארוע. 

דנה בלייר קרמיקה

דנה בלייר כדרית מקהילת אומנים, פותחת את ביתה בחוגלה 31. דנה אמנית שלמדה בתל חי היא יוצרת אומנות שימושית והמבחר שמצאנו כולל כלי מטבח ונוי מעוצבים מקסים כך שישדרגו כל מטבח ואירוח. הכלים בטוחים לשימוש בתנור ובמדיח כלים. דנה גם יוצרת לפי הזמנה. מוזמנים לכאן כולם עם כל המשפחה להתארח בחצר ולהנות יש גם שולחן פינג-פונג.

דנה בלייר, החוגלה 31, סטודיו לקרמיקה דנה בלייר

דנה בלייר, צילום עדי ארצי
דנה בלייר, צילום עדי ארצי

העבודות של דנה בלייר
העבודות של דנה בלייר

מתחם הדרים 77 א׳ - ביתו של האמן הבינלאומי מרק יודל ואמנים אורחים

בביתו של האמן מרק יודל יתארחו כמה אמנים, כולל האמנית הילה אשורי המפונה ממשגב. מרק יודל הוא פסל היצירות שלו מגוונות וכוללות כלים ופסלים בצבעים חיים ומלאי דמיון.

הפסל מרק יודל
הפסל מרק יודל

האמנים המתארחים אצל מרק יודל:

סטיב גורדון - גילוף בעץ, סטיב בגמלאות, יוצר קיאקים ואמנות קטנה יותר שתוצג באירוע.

הילה אשורי מפונה ממשגב עם קרמיקאית

יוני בן שלום - גילוף בעץ

מרגנית ארז - מפסלת בחול וצלמת. אמנות בלתי שגרתית במיוחד. היא מפסלת יצירות בחול, לעתים לוקח ימים עד שהן מוכנות. ואז מצלמת. מעניין לראות את השחיקה של היצירות אחר כך, כשהחול מתעופף עם הרוח כמו מעגל החיים.

פיסול בחול וצילום - מרגנית ארז
פיסול בחול וצילום - מרגנית ארז

פנינה הרפז - מוזאיקה פסיפס, משלבת בעיקר בין קרמיקה וזכוכית. פנינה מספרת איך התחילה עם היצירה של הפסיפסים - כששברה כלי וגילתה שהיא אוהבת לשבור, וליצור.

פנינה הרפז
פנינה הרפז

פסיפס מוזאיקה, פנינה הרפז
פסיפס מוזאיקה, פנינה הרפז

רונית כרמל, צורפת - רונית עובדת עם שלל חומרים אבל תמיד חוזרת לצורפות. במהלך חייה התנדבה באפריקה תוך שהיא לומדת את האומנות המקומית של כל שבט. 

צורפות, רונית כרמל
צורפות, רונית כרמל

כתובת: הדרים 77

פסל דרור פרבדה

דרור הוא מורה לשעבר שאחרי מחלת הסרטן החל ליצור עד שזה הפך לפעילות העיקרית שלו. עכשיו הוא אפילו לומד אמנות באופן מסודר כדי להשתפר ולהתמקצע בטכניקות השונות ולצמוח. הוא החל עם פסלי ברונזה, שחלקם מוצגים בגלריות בקיסריה ובממילא. הוא בעיקר עושה כדרות אבל הרחיב את זה ואפשר למצוא כדים ופסלים יפיפיים. יש כדי נוי עם כיתוב מקסימים. באירוע תהיה גם פינת מציאון שלו.

מעבודותיו של דרור פרבדה
מעבודותיו של דרור פרבדה

מעבודותיו של דרור פרבדה
מעבודותיו של דרור פרבדה

אצל דרור יתארחו גם אמנים אחרים, כולל תכשיטנית ויוצרת טקסטיל עם הדפסים על בדים, ודיוקנאית מפונה מהדרום. תהיה כאן ליד גם עגלת קפה בבושקה ובשישי ב-14 יהיה מופע של נגן.

דרור פרבדה, גלרייה כתובת: ההסתדרות 1

צייר סם גריפין

סם גריפין נולד באנגליה למד אומנות בקפריסין חזר בתשובה ועלה ארצה, התגייס כחייל בודד. אחרי הצבא הוא למד בבצלאל ובעיקר מתחבר לציור. באוקטובר גוייס למילואים ואף שרת כשבועיים בחאן יונס. בתקופה זו צילם את המראות שראה וצייר סקיצות ורישומים בפנקס שלקח איתו. כשחזר היה לו קושי לחזור למציאות היומיומית אחרי מה שחווה ואת זה הוא העביר ליצירה, באירוע יציג ציורים שלו של מראות מהמלחמה.

הסטודיו של סם גריפין
הסטודיו של סם גריפין

סקיצות מהמלחמה, סם גריפין
סקיצות מהמלחמה, סם גריפין
סם גריפין אומנות, כתובת: המושב 27

מתחם אופנה אודליה סוסק

המתחם במתפרה של Goamagic של אודליה סוסק מייצרת בגדי ים ייחודיים הנמכרים בעולם. הייחוד שלהם שהם קלילים, ללא בטנות, ברזלים והרבה תפרים. הם קלילים ויושבים בעדינות על הגוף. העיצובים מקסימים, הצבעים נהדרים ויש ביקיני, שלמים ועוד פריטים אופנה נלווים. המחירים מתחילים מסביבות 200 לביקיני ויותר לבגד ים שלם. באירוע יציגו כאן במתחם תכשיטים של נועיתה – נעה זהר ותיקים של מאיה בן כהן.

אודליה סוסק, מעצבת בגדי ים, צילום עדי ארצי
אודליה סוסק, מעצבת בגדי ים, צילום עדי ארצי
Goafashion כתובת: השדה 2

היכן אוכלים?

שלוש המלצות – קפה איזבלה לארוחות קלות חלביות, מסעדת לאבלבי לחומוס משובח וארוחה בשרית ויוגלך לקפה ומאפה טבעוני.

קפה איזבלה

בחצר שובת לב בצל העצים, נמצא קפה איזבלה. הקפה נקרא איזבלה על שם העז של בעלי המקום. האוכל חלבי צמחוני יש סלטים, מאפים ולחמים משובחים. הכי אהבתי את הקישים המצויינים. המקום אינו כשר אבל לחלק מהמאפים יש כשרות. פעיל בימי שלישי-שישי 8-15.

כתובת: רחוב העיט 4

קפה איזבלה
קפה איזבלה


קפה איזבלה
קפה איזבלה

מסעדת לאבלבי

אם השם לאבלבי מוכר לכם זה בגלל שהיא ותיקה. היא חומוסיה שפעלה מ-2007 בפולג-נתניה. עם הזמן, עקב הדרישה התרחב התפריט והיא הפכה למסעדה. המקום החדש שלה הוא במרכז פרדס חנה כרכור. אגב, השם לאבלבי בא מלבלבי שם עתיק לגרגר חומוס יבש. התפריט כולל חומוס, שלל סלטים, קובה, מנות עיקריות כמו פרגיות, שניצל, קציצות, שייטל, בריסקט, שניצל עגל, ועוד.מנת החומוס המצויין פה – חובה!

לאבלבי, המייסדים 27

חומוס וסלטים מסעדת לאבלבי
חומוס וסלטים מסעדת לאבלבי
קציצות - לאבלבי
קציצות - לאבלבי

ירקות - לאבלבי
ירקות - לאבלבי


כשר בהשגחת הרבנות, פעיל ראשון-שישי, המטבח פתוח עד סביבות שלוש אחרי הצהריים ויש שליחויות.

יוגלך - בית קפה טבעוני

בית קפה עם מאפים. לא הייתי שם אבל טעמתי את החיתוכיות הטבעוניות שהיו טעימות כל כך!

חיתוכיות טבעוניות, יוגלך
חיתוכיות טבעוניות, יוגלך

לפרטים מלאים אודות האירוע באתר אמנות במושבה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

Labels

מסעדה ישראל אטרקציות ביקורת מסעדה תל אביב והמרכז לא כשר צפון הארץ מסעדה בישראל חו"ל מלון אירופה תל אביב מסעדה בתל אביב ירושלים כשר מלון בישראל סיור ירושלים והאיזור תרבות ילדים דרום הארץ גליל מערבי טיול ספא גליל בשר איזור השרון מרכז הארץ ארה"ב מסעדה במרכז מרכז ארה"ב צפון סלובקיה פסטיבל פסטיבלים וארועים ביקורת מלון ילוסטון יקב הרי הטטרה מסעדה בצפון בית קפה הולנד מסעדה כשרה נתניה קולינריה תאילנד אטרקציה בחו"ל אטרקציות בחו"ל הופעה הרצליה חלבי ים המלח כנרת מסעדה בירושלים אוכל אמסטרדם בילוי דגים המזרח הרחוק חיפה טבעוני יין מוזיאון פיצה תערוכה אומנות אסייתי המבורגר כפר סבא כשר למהדרין מוזיאון תערוכה מחול מסעדות עכו תיירות תל אביב והסביבה אוכל איטלקי אילת ביקורת ספא ג'קסון ווסט ילוסטון כריסטמס מופע מכתש רמון מלון בחו"ל מלון בירושלים מסעדת שף מצפה רמון מרחצאות נוער נצרת שופינג איטלקית בר ברלין בשרי גרמניה הרי הטטרה הגבוהים הרי הטטרה הנמוכים חומוס חינם יהדות מוזיקה מלון בוטיק מסעדה איטלקית סלובניה סלובניה וקרואטיה סרט פופרד פנאי צמחוני שוויץ אנגוס בשרים אצבע הגליל ארוחת בוקר ביקורת סרט בראנץ' גלריה השרון חג המולד חופשת ספא מלון בחיפה מלון ספא מסעדה בחיפה מעלות-תרשיחא משפחות נהריה סושי סטקייה סקירת מסעדה עוגות עיצוב פטיסרי ציוד טיולים צימר צפון תאילנד קוסמוי קמפינג ראשון לציון רמת הגולן תאילנדי אושילנד אטרקציות בקוסמוי אמנות אנגליה אסייאתי ארוחה עסקית ארוחת שף בודפשט בחינם ובתשלום סמלי ביקורת הופעה ביקורת מחול בלאק בר הקיץ בוולדורף אסטוריה בר-מסעדה ג'נבה גלידה גליל עליון גרנד טיטון הוד השרון הודית הונגריה הילטון הלובי בר בהילטון תל אביב וולדורף אסטוריה חולון חומת ברלין חמאם חמת גדר טבריה טייק אווי טיפולים אלטרנטיביים יוגה ערבה יפו כריסמס לינה ברמת הגולן מאפייה מחול מודרני מסעדה בארה"ב מסעדה בשרון מסעדה יוונית נטול גלוטן סיורים ספורט עיסוי עמק הירדן פאוורבול פארק לאומי פיצריה פסח פסטיבל טעמים בעמקים פסטיבל יין ציוד שטח צילום צפון ים המלח צפת קייקים קימל בגלבוע קיץ קפה נטו קרית שמונה ראש הנקרה ראש פינה רעננה שואה תל אביב ווהמרכז 4SEA Amama BBB DCITY MAGIC KASS Power bowl Supper club Temple Bar YOTEL accrorap aquacity bar b que eatwith funky sisilia lake tlv loving vincent muvix papa john's poupee spa via maris tlv baloon אגם בלד אגם קאדו אגמון החולה אדלינה אוהל אוהלו אוכל בריא אוכל מהיר אופנה אורלנדו אטרקציה אטרקציות באילת אטרקציות בברלין אטרקציות בצ׳אנג ראי אטרקציות קיץ בחרמון איטליאנו איטלקיה בפשפשים אימון אישי איסט סייד גלרי אלגרה אלכוהול אממה אנדרטה אנה קרנינה אסיאתי אקווה כיף אקרוראפ ארוח דרוזי ארוח הנוף הצפוני ארוח כפרי ארוח כפרי באשדות יעקב ארוחות משפחתיות ארוחת טאלי בטנדורי ארועים ארץ המנזרים אשקלון אתגרי בוטיק בוטיק שוקולד בוטניקה בופה ביאנקיני בילוי בחורף ביסטרו ביקור בגליל המערבי ביקורת ביקורת ספר בירה בית הקברות היהודי בג'נבה בית פיינברג בלאק בר בורגר בלאק גלילות בלאק גרנד קניון חיפה בלדה לארוחת שישי בלוגר מסעדות בנדיקט בקתות בר אירי בראנץ' אסייתי בראנץ' בגרינפילד בראנץ' עם בשר ברביקיו ברוהאוס אגמון בריאות בריוש בריטניה בריכה ג'ונתן פוד קלאב גבעתיים גוטל'ה גולדן קראון נצרת גזר גיימינג גיל שוחט גלידריה Arte גלישת מצוקים גלריה -430 גלריה ממילא גן העדן הסלובקי גני החורף גרג קיטשן מוריה גריל בר 206 דה אמהוף דומינוס דומינוס מיקס דיינרס דיר חג'לה דרך המשי האופרה הישראלית האי לסבוס האיים הבלאריים הבית הטמפלרי הבית של במבה הדיוק הודי הוילג' מלון מטיילים על הירדן הולה בראסרי החווה של חווה היסטוריה המלצות ל המלצות לאילת המקדש הלבן הפלגה לקוטאו וקוננגיואן הפלגת 4 האיים הפלגת ארבעת האיים הרברט סמואל הרובע היהודי הרודס ויטליס הרודס ים המלח הרצאה השומרון השוק 34 וויומינג ויה פרטה ויה רוסטיקו וילה וילה גליליי וילה גן וילה יעלית ואורית וילה לארוח זול זכרון יעקב חג חגים חדרה חוויה בכרם חווית קולנוע חדשה חוות הג'ילבון חומוס טוב בכפר סבא חומוסיה חומוסייה חופשה אורבנית חופשה גלילית חופשה מוזיקלית חופשת וולנס חנוכריסמס חקלאות חרמון ט"ו באב טיול בזול טיול בים המלח טיול במסוק לגרנד קניון טיול ג'יפים טיול ג'יפים בקוסמוי טיול להרי הטטרה הגבוהים בסלובקיה טיול משפחתי בירושלים טיול ערים טיטו טיילת טיסת לילה בכדור פורח טיפים טיפים למטיילים בשוויץ טיפים לתאילנד טכנולוגיה טמפל בר טנדוקה טעימת יינות טרזניה טריגלב טרנטינו טש וטשה יהוד יהודה ושומרון יו בוטיק כנרת יוגה יוון יוליה בנמל יום טיול ים 7 ים כרמל ים תיכוני יפני יקב הרי הגליל יריד יין ישרוטל כדור פורח כוחה של מילה כללית רפואה משלימה כפר בלום כפר הנופש מעיין ברוך כריך כריסמס בירושלים כריסמס בישראל כרם כרמי יוסף לאהוב את וינסנט לאונרדו לגאסי ירושלים לה ביסטרו בר חולון להקת ורטיגו לונדון לוקנדה ליברפול ליוורפול לייטהאוס אילת ליל המדענים ליל ירח מלא בעמק המעיינות לילך שריד וייטמן לינה לינה כפרית לינה משתלמת בחיפה ללא גלוטן לסבוס לסבוס יוון מאפים מבצע מגדל מדיטרה מדע מדריך וטיפים לסלובקיה מדריך להרי הטטרה הנמוכים מדריך לילוסטון מדריך ללסבוס מדריך לתאילנד מדריך מלא ללסבוס מה להביא מהולנד מה לקנות בהולנד מוביקס מוזיאון העיצוב חולון מוטל מופע יריות מזנון מחול בינלאומי מטולה מיורקה מילקשייק מישור אדומים מישור החוף מישלן מלון באילת מלון בארה"ב מלון בהולנד מלון בטבריה מלון בישראל אטרקציות באילת מלון בכנרת מלון בכרמל מלון בסחיפהול מלון בסלובקיה מלון בצפת מלון בשדה התעופה מלון גלעדי מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מלון יוקרה מלון למבוגרים בלבד מלון מגדל דויד מלון נוף גינוסר מסעדה באור עקיבא מסעדה בחו"ל מסעדה ביוקנעם מסעדה במלון מגדל דויד מסעדה בעמק יזרעאל מסעדה גרוזינית מסעדה דרום אמריקאית מסעדה חלבית מסעדה טבעונית מסעדה יפנית ברמת החייל מסעדה מרוקאית מסעדות מומלצות באילת מסעדת Santé ביסטרו מסעדת דגים מסעדת דגים כשרה מסעדת טרנטינו מסעדת לג'נד מסעדת מאפו של ניר צוק מסעדת קארדו בירושלים מסעדת שאלוט מסעדת שוק מעיין השלום מעלה אדומים מעלות מערת הקרח בסלובקיה מערת נטיפים בסלובקיה מפגש הנהרות המרהיב בג'נבה מפעל מצפה השלום מרוקאי מרפסת הלובי משחקי השף משלוח מתוק מתחם פנאי נהרא נוואדה נופש נופש בישראל נחלה בטבע ניטן תאי סאונד סאונה סבונים סדנת יין סופי שבוע תרבות סופרפוד סיור בולענים סיור בחומת ברלין ובצ'ק פוינט צ'רלי סיור במפעל סיור במפעל במבה סיור בקארוז' סיור סליחות בירושלים סיני סלט סנדלים סנטר פארק סנפלינג ספא אקספרס ספא ויה מאריס ספא שבע ספא שיזן ספא תאילנד ספר ספרד ספרטה משתה יווני סקי מים בכבלים סקירת מלון סרט צרפתי סרפינה עגלת המסתור עוגות ים המלח עין כרם עינות צוקים עיצוב הבית עכו - מוזיאונים עכותיקה עמוס עוז עמק המעיינות עמק יזרעאל עסקית עסקית בכל ארוחה עסקית צהרים עפולה ערבה ערד פאב פאפא ג'ונס פארק אתגרי פארק דרום פארק חבלים בסלובקיה פארק מים בסלובקיה פדואל פדיקור דגים פולין פונדק הרמון פופאפ פוקט פיוז'ן פילובולוס פיסול פיצה שף פירות ים פלמה דה מיורקה פלמנקו פנקי סיסיליה פנקייק פסח בגליל המערבי פסטה פסטורל פסטיבל אור ירושלים 2016 פסטיבל ירוק ולא רחוק פסטיבל קולינרי פעילות פרימה פרימה מילניום רעננה פרסי צ'אנג מאי צ'יוויטו צידנית ציור צל תמר צליאק צרפתי קאסר אל יהוד קארטינג בסלובקיה קול וחומר בעיצוב קונדיטוריה קיאקים קייקי כפר בלום קינוח קמפאי סטריט ווק קניות ספורט באירופה קפה לואיז קפה נטו יהוד קפה פיינברג קפטן קארי קקנהוף קרבות לייזר בסלובקיה קרואסון ראש העין רובינשטיין רחלים רטרו בר רטרו פנקייק בר ריחוף צניחה ריץ קרלטון הרצליה רמדה נצרת רמת השרון רפואה רפואה משלימה רפקלסולוגיה רשת שאון חורף שבי ציון שבע ספא שדות תעופה שווקים ובילויים שומרון שוק שוקולד שיאצו שמורת טבע שמן זית שף יונתן רושפלד שפלת יהודה שקשוקה שקשוקה-פסט תיירות חורף תיק נעדר תל אביב פופה תערוכת בין תעמולה לטרור תערוכת צילום תצפית כוכבים תצפית צוק Tomasovce תרופות

Flickr