יום שישי, 10 באוגוסט 2018

פסטיבל חוויה בכרם – תרבות, אומנות, חקלאות, יין וקולינריה בגזר

פסטיבל חוויה בכרם הוא הזדמנות לבקר בבתים פתוחים, להנות מארוע פתיחה חינמי עם הופעות וטעימות יינות ללא הגבלה ברכישת כוס יין ב-10 שקלים, לסייר, לטעום, להריח ולהנות! הפסטיבל יתקיים במועצה איזורית גזר בין התאריכים 30.8-1.9.2018.
פסטיבל חוויה בכרם – תרבות, אומנות, חקלאות יין וקולינריה בגזר

הגענו לגזר לסייר במועצה ולהכיר קצת את העסקים והאתרים שישתתפו בפסטיבל. הפסטיבל יפתח בארוע פתיחה חגיגי חינמי ביום חמישי 30.8.2018 ב-19:00 במרכז המבקרים של יקבי ברקן ליד קיבוץ חולדה. בארוע תתקיים יופיעו להקות מקומיות ובשעה 21:00 תתקיים הופעה של אסף אמדורסקי וישראל גוריון "שרים הדודאים" בחינם.
ישראל גוריון ואסף אמדורסקי שרים הדודאים- צילום יניב אדרי

בארוע יהיו דוכני מזון. ברכישת כוס יין במחיר של 10 ש"ח תוכלו להנות מטעימות ממגוון יקבים: יקב ברבדו, יקב בראון, יקב בן נון,  יקב הרצברג, יקב בזק ויקבים אורחים נוספים. במועצה האיזורית גזר יש כמה וכמה יקבים שישתתפו בפסטיבל. אחד מהם הוא יקב בראון. 

יקב בראון

היקב של דניאל בראון מייצר כבר 8 שנים מגוון יינות כשלאחרונה על ייצור היין אמון אד זלצברג והיינות משתפרים בכל בציר. היקב פתוח בימי שישי לביקור וטעימות וסביבו יש כרמים ומטעי פרי. אם עדיין לא יבצרו, תוכלו להציץ בכרם ולטעום מהענבים. עוד יקבים באיזור הם יקב בן נון ויקב ברבדו.
בימי שישי ושבת יתקיים יריד אומנים בכרמי יוסף והופעות ילדים "נתי הגעתי הופעתי". בנוסף, יהיו "בתים פתוחים"  בכרמי יוסף וסתריה. בכניסה לכל יישוב יחולקו מפות התמצאות ופרטי הבתים הפתוחים. אנחנו הצצנו באחד הבתים שיפתחו. 

ליאורה דרור - סטודיו לעיסת נייר

פגשנו שם את ליאורה דרור, מתווכת נדל"ן שנמאס לה והחליטה להפסיק לטובת אומנות. היא גילתה את עיסת הנייר לפני 5 שנים ולמדה את התחום לעומק אצל 3 מורות שונות. בהמשך היא לימדה בהתנדבות ועכשיו היא מעבירה חוגים וסדנאות בעיסת נייר לקבוצות קטנות בסטודיו הקטן שלה. ליאורה מספרת שעיסת הנייר נעימה לעבודה, אינה שבירה ותמיד ניתן לחדש ולצבוע אותה. תוכלו להתרשם ולרכוש אצלה יצירות בפסטיבל.


מידע:  ליאורה דרור - פיסול בעיסת נייר  ליאורה 054-5500552  
עוד יפתחו בפסטיבל:
בכרמי יוסף: מאיה זר, סדנת ציור אינטואיטיבי, לולה רז – צילום.
בסתריה: פינת יהלום – בית של מוסיקה עם הופעה, אומנות רב תחומית של דבורה רוזן, גן יפתח ומשק 7 – החווה של דני.

החווה של דני

בחווה של דני יש 32 סוסים, פינת ליטוף, חדרי סדנאות הוליסטיים ועוד. החווה היא חווה טיפולית ומטפלת בכ-600 ילדים עם קשיים שונים. מעבירים כאן גם סדנאות התפתחות אישית וקבוצתית. דני איש רוח שעשה "הסבה" ופתח את החווה לפני כ-10 שנים בראייה הוליסטית וחיבור של גוף ונפש. בפסטיבל תהיה פה פינת ליטוף חינם, צפייה בסוסים, דוכני אוכל, טאבון ורכיבה בתשלום. 

מידע: החווה של דני החיטה 7 סתריה 077-7060474, 052-5326161

בפסטיבל תהיה הזדמנות לטעום מתוצרי החלקאים והעסקים הקטנים במופע הפתיחה, בירידים ובסיור עצמאי באיזור להציץ בפינות החמד ובאתרים. אנחנו ביקרנו בכמה מהעסקים הקטנים האלו: שמן זית חבוב בבוסתן שושן שבעזריה, מאפיית ג'ילברט בנען, מוזה נענית, בית גליל ומנה ובהזמנה.

שמן זית חבוב – בוסתן שושן

אם אתם מגיעים לאיזור גזר בתקופת הפסטיבל (או בזמן אחר) אני ממליצה לבקר בבוסתן שושן. זו הזדמנות להחשף לחקלאות ובוטניקה. אנחנו ביקרנו בבוסתן שושן וזהו ביקורי השני שם. תמיד יש שם משהו חדש. חבצלת מבוסתן שושן מספרת שהמילה בוסתן מגיעה מפרסית עתיקה "בו" מקום "סתן" ריח – מקום עם ריח. המשמעות המודרנית היא גן עצי פרי. ויש פה 850 עצי פרי מכל העולם על 7 דונם. הביקור פה כולל סרטון קצר, שעה וחצי של סיור מודרך ומלמד בבוסתן במהלכו טועמים מהפירות, אנחנו טעמנו "סבוטילה" זהו עץ שהגיע מהודו, לפירותיו לוקח שנה להבשיל וטעמם הזכיר לי "קומפוט" אגס ביין ותמר. בסוף הסיור אוכלים פיתה בטאבון עם שמן זית וזעטר ולוגמים תה צמחים. זה עולה 50 ש"ח לאדם בתאום מראש.
טועמים סבוטילה בסיור בבוסתן שושן
בבוסתן שושן הכרנו את אורה חבוב להם מטע זיתים והם מפיקים שמן זית איכותי. אורה מדריכה בסיורים בבוסתן שושן וגם מדריכה של טעימות שמן זית. את השמן של חבוב מפיקים משני זני זיתים: סנטה קטרינה ואסקל. סנטה קטרינה הוא זן זיתים איטלקי. הזיתים גדולים וייעודם כבישה ומאכל. מופק מהם מעט שמן יחסית כ-15% שמן. זן נוסף הוא האסקל, שפותח על ידי פרופ' שמעון לביא בארץ כהכלאה של זן ברנע וסורי. המסיק שלו מוקדם יותר, הזיתים קטנים יותר ויש בהם 25% שמן.
בטעימה מודרכת של אורה טעמנו את שני השמנים. שמן זית טועמים כך: מוזגים לכוסית קטנה ומכסים שהארומה לא תברח. מחממים עם היד השניה את תחתית הכוסית ואז מריחים. לוקחים שלוק קטן שלא בולעים אלא "שואפים" פנימה. אחרי כמה רגעים תרגישו את החריפות בגרון. אגב, זה מאוד בריא כמו אנטיביוטיקה טבעית לכאבי גרון. בין טעימה לטעימה אוכלים תפוח חמוץ לנטרול הטעם.
מחממים את שמן הזית לפני הרחתו - שמן זית חבוב
לשמנים של חבוב יש חומציות נמוכה 0.3% בלבד והם איכותיים מאוד. הם ימכרו ביריד בפסטיבל שם גם תוכלו לטעום אותם. 40 ש"ח ל-750 מ"ל, 50 ש"ח לליטר, 80 ש"ח לפח שני ליטר. אגב, חבוב לא מוכרים בפחים גדולים יותר כי השמן מתחמצן ומאבד מאיכותו ומסגולותיו הבריאותיות. 
מידע: בוסתן שושן שמן זית חבוב אורה חבוב 050-5338126

מאפיית ג'ילברט - נען

מאפיית ג'ילברט נפתחה במבנה המקורי של המאפייה של נען משנות ה-30. המאפייה נבנתה במבנה גבוה רב שימושי עם חדרי תצפית ממוגנים. יענקל'ה האופה מפולין אפה שם את הלחם של נען עד שנות ה-70 וכשהוא יצא לפנסיה המאפייה הפכה למחסן. גילי טנא עם אשתו שי לקחו את המקום ושיפצו אותו תוך שימור – התנור המקורי העתיק, הבלטות על הקירות, קורות העץ בתקרה ושולחן העבודה המקורי. המלוש המקורי נמצא בחזית המאפייה. עכשיו הם עובדים על שימור התנור העתיק, אחד הגדולים מסוגו בארץ.
גילי עם "לחם יענקל'ה" ליד התנור העתיק
ג'ילברט היה כינוי שניתן לגילי טנא, האופה והבעלים, על ידי המורה לצרפתית שלו. גילי מהנדס שנחשף לאפייה והתאהב בתחום. מאז עבד במאפיות המובילות כמו לחם תומר וג'ייקובס וכיום הוא אופה פה לחמי מחמצת, שיפוןף,כוסמין, חיטה מלאה, לחמניות ועוד. מגישים פה ארוחות קלות של כריכים, מאפים וקפה. הלחמים עולים 15-21 ש"ח לכיכר של כ-550 גרם. בסופי שבוע גילי מכין "לחם יענקל'ה" ענק מחיטה מלאה שניתן לקנות ממנו לפי משקל. המקום כשר וסגור בשבת.
מאפיית ג'ילברט
 
ארוחה קלה במאפיית ג'ילברט

בית גלילי, מנה בהזמנה ומוזה נענית

כדי להבין את הסיפור של בית גלילי נחזור לבניה של קיבוץ נען. קבוצת צעירים שעלו בלי משפחה התכנסו בקיבוץ בית ברנר ועלו לקרקע של נען. הם היו הראשית של הנוער העובד. בית גלילי נבנה כבית להנצחת ישראל גלילי, מחברי קיבוץ נען ומאנשי התווך של ההתיישבות בגב ההר. הבית מעולם לא הושלם אבל המבואה שלו משמשת כאולם ארועים וגולשת אל רחבת הכניסה והמדשאות. יש בו חדר להנצחת גלילי. וכל המקום מעוצב בחן. ניתן לקיים בו ארועים עד 150 איש.
בית גלילי - המרפסת
חדר גלילי

מזנון מעוצב, בית גלילי
אנחנו אכלנו פה אוכל שמבשל זוג חמוד, נדב וכרמל. העסק שלהם נקרא "מנה בהזמנה" וניתן להזמין מהם אוכל ובימי ראשון לאכול אותו ב"קפה אורלי". בפסטיבל התוכנית היא להגיש פה ארוחות. אנחנו אכלנו תבשילים טבעוניים ביתיים שהם הכינו – מסבחה, קובה סלק, כרוב ממולא, קוסקוס ומלבי טבעוני. הכל היה ביתי וטעים.
מסבחה של "מנה בהזמנה"

קובה סלק של "מנה בהזמנה"
אם אתם כבר בנען, כדאי להציץ במקום מיוחד במינו. מוזה נענית הוא מרכז לארועים פרטיים, הוא משמש הרבה חברות כמקום לפעילויות מיוחדות, ימי עיון, ישיבות וסדנאות. למרות שאינו פעיל בפסטיבל, העיצוב שלו מיוחד ויש מאחוריו סיפור. שתי נשים, אדריאנה מקיבוץ רבדים ואתי מנען. כשאדריאנה נאלצה לסגור את המקום שלה בגלל סיבות לוגיסטית שתי הנשים לקחו "חירבה" מתחת לבית גלילי והפכו אותה בזמן שיא למקום מקסים למפגשים שיש בו אולמות כנסים וחדר ישיבות. העיצוב שלו פשוט מקסים.  
מוזה נענית - הלובי


מוזה נענית - אולם
מידע: בית גלילי, מוזה נענית, מנה בהזמנה, אדריאנה 052-4269601
עוד על המקומות ועל בית החמרה בנען בכתבה על פסטיבל חוויה בכרם 3 ובכתבה על יריד בסתריה ובכרמי יוסף
ענבים - כרם בראון

מידע

גילוי נאות: הייתי אורחת המקום

אין תגובות:

פרסום תגובה

תגובות

Subscribe

Labels

ישראל מסעדה אטרקציות תל אביב והמרכז לא כשר ביקורת מסעדה מסעדה בישראל חו"ל צפון הארץ מלון אירופה תל אביב מסעדה בתל אביב ירושלים סיור מלון בישראל כשר ירושלים והאיזור תרבות ילדים דרום הארץ טיול גליל מערבי מרכז הארץ ספא ארה"ב בשר גליל מסעדה במרכז מרכז ארה"ב איזור השרון סלובקיה פסטיבלים וארועים צפון ילוסטון יקב הרי הטטרה הולנד מסעדה בצפון נתניה פסטיבל תאילנד אטרקציות בחו"ל הופעה הרצליה חלבי מסעדה בירושלים אטרקציה בחו"ל אמסטרדם בילוי דגים המזרח הרחוק טבעוני יין מוזיאון אוכל ביקורת מלון בית קפה המבורגר ים המלח מוזיאון תערוכה מחול תל אביב והסביבה תערוכה אוכל איטלקי אומנות אסייתי ביקורת ספא ג'קסון ווסט ילוסטון כשר למהדרין מופע מכתש רמון מלון בחו"ל מלון בירושלים מסעדה כשרה מצפה רמון מרחצאות נוער שופינג איטלקית בר ברלין גרמניה הרי הטטרה הגבוהים הרי הטטרה הנמוכים חינם חיפה יהדות כנרת כריסטמס מוזיקה מסעדות מסעדת שף סלובניה סלובניה וקרואטיה סרט עכו פופרד פיצה פנאי צמחוני קולינריה שוויץ אנגוס בשרים ארוחת בוקר ביקורת סרט בשרי גלריה השרון חג המולד כפר סבא נהריה נצרת סושי עוגות עיצוב פטיסרי ציוד טיולים צפון תאילנד קוסמוי קמפינג ראשון לציון תיירות אושילנד אטרקציות בקוסמוי אילת אנגליה אסייאתי אצבע הגליל בודפשט בחינם ובתשלום סמלי ביקורת הופעה ביקורת מחול בלאק בר הקיץ בוולדורף אסטוריה בראנץ' ג'נבה גלידה גרנד טיטון הודית הונגריה הילטון הלובי בר בהילטון תל אביב וולדורף אסטוריה חומוס חומת ברלין חמאם טייק אווי טיפולים אלטרנטיביים יוגה ערבה יפו מחול מודרני מלון בוטיק מסעדה בארה"ב מסעדה בשרון מסעדה יוונית מעלות-תרשיחא משפחות נטול גלוטן סטקייה סיורים ספורט עיסוי עמק הירדן פאוורבול פארק לאומי פסח ציוד שטח צילום צימר צפת קייקים קיץ קפה נטו קרית שמונה ראש הנקרה רעננה שואה תאילנדי תל אביב ווהמרכז 4SEA Amama BBB Power bowl Temple Bar YOTEL accrorap aquacity bar b que funky sisilia lake tlv loving vincent muvix papa john's spa via maris tlv baloon אגם בלד אגם קאדו אדלינה אוהל אוכל בריא אוכל מהיר אופנה אורלנדו אטרקציה אטרקציות באילת אטרקציות בברלין אטרקציות בצ׳אנג ראי אטרקציות קיץ בחרמון איטליאנו איטלקיה בפשפשים אימון אישי איסט סייד גלרי אלגרה אלכוהול אממה אמנות אנדרטה אנה קרנינה אסיאתי אקווה כיף אקרוראפ ארוח דרוזי ארוח כפרי ארוח כפרי באשדות יעקב ארוחות משפחתיות ארוחת טאלי בטנדורי ארוחת שף ארועים ארץ המנזרים אשקלון אתגרי בוטיק בוטיק שוקולד בופה ביאנקיני ביסטרו ביקור בגליל המערבי ביקורת ביקורת ספר בירה בית הקברות היהודי בג'נבה בלאק בר בורגר בלאק גלילות בלאק גרנד קניון חיפה בלדה לארוחת שישי בר אירי בראנץ' אסייתי בראנץ' בגרינפילד בראנץ' עם בשר ברביקיו בריאות בריוש בריטניה בריכה ג'ונתן פוד קלאב גבעתיים גוטל'ה גזר גיימינג גיל שוחט גלידריה Arte גליל עליון גלישת מצוקים גלריה ממילא גן העדן הסלובקי גני החורף גריל בר 206 דה אמהוף דומינוס דומינוס מיקס דיינרס דיר חג'לה דרך המשי האופרה הישראלית הבית הטמפלרי הבית של במבה הוד השרון הודי הוילג' מלון מטיילים על הירדן הולה בראסרי החווה של חווה המקדש הלבן הפלגה לקוטאו וקוננגיואן הפלגת 4 האיים הפלגת ארבעת האיים הרברט סמואל הרובע היהודי הרצאה השומרון וויומינג ויה פרטה ויה רוסטיקו זול זכרון יעקב חג חוויה בכרם חווית קולנוע חדשה חומוסיה חופשה אורבנית חמת גדר חקלאות חרמון ט"ו באב טבריה טיול במסוק לגרנד קניון טיול ג'יפים טיול ג'יפים בקוסמוי טיול להרי הטטרה הגבוהים בסלובקיה טיול משפחתי בירושלים טיטו טיילת טיסת לילה בכדור פורח טיפים טיפים למטיילים בשוויץ טיפים לתאילנד טכנולוגיה טמפל בר טעימת יינות טרזניה טריגלב טרנטינו טש וטשה יהוד יהודה ושומרון יוגה יוליה בנמל ים 7 ים כרמל ים תיכוני יפני יקב הרי הגליל ישרוטל כדור פורח כוחה של מילה כללית רפואה משלימה כריך כריסמס כריסמס בירושלים כריסמס בישראל כרם כרמי יוסף לאהוב את וינסנט לגאסי ירושלים לה ביסטרו בר חולון להקת ורטיגו לונדון ליברפול ליוורפול ליל המדענים ליל ירח מלא בעמק המעיינות לילך שריד וייטמן ללא גלוטן מאפייה מאפים מבצע מדיטרה מדע מדריך וטיפים לסלובקיה מדריך להרי הטטרה הנמוכים מדריך לילוסטון מדריך לתאילנד מה להביא מהולנד מה לקנות בהולנד מוביקס מוזיאון העיצוב חולון מוטל מופע יריות מזנון מחול בינלאומי מטולה מילקשייק מישור החוף מלון בארה"ב מלון בהולנד מלון בסחיפהול מלון בסלובקיה מלון בשדה התעופה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מלון מגדל דויד מלון נוף גינוסר מסעדה בחו"ל מסעדה במלון מגדל דויד מסעדה גרוזינית מסעדה חלבית מסעדה טבעונית מסעדה יפנית ברמת החייל מסעדה מרוקאית מסעדת טרנטינו מסעדת לג'נד מסעדת מאפו של ניר צוק מסעדת קארדו בירושלים מסעדת שאלוט מערת הקרח בסלובקיה מערת נטיפים בסלובקיה מפגש הנהרות המרהיב בג'נבה מפעל מרפסת הלובי משלוח מתוק מתחם פנאי נהרא נוואדה נחלה בטבע ניטן תאי סאונד סאונה סדנת יין סופי שבוע תרבות סופרפוד סיור בחומת ברלין ובצ'ק פוינט צ'רלי סיור במפעל סיור במפעל במבה סיור בקארוז' סיור סליחות בירושלים סיני סלט סנדלים סנטר פארק סנפלינג ספא אקספרס ספא ויה מאריס ספא שבע ספא שיזן ספא תאילנד ספר ספרטה משתה יווני סקי מים בכבלים סרט צרפתי סרפינה עין כרם עיצוב הבית עכו - מוזיאונים עמוס עוז עמק המעיינות עסקית עסקית בכל ארוחה עסקית צהרים ערבה ערד פאב פאפא ג'ונס פארק אתגרי פארק דרום פארק חבלים בסלובקיה פארק מים בסלובקיה פדואל פדיקור דגים פונדק הרמון פופאפ פוקט פיוז'ן פילובולוס פיסול פיצה שף פירות ים פלמנקו פנקי סיסיליה פנקייק פסח בגליל המערבי פסטיבל אור ירושלים 2016 פסטיבל יין פסטיבל ירוק ולא רחוק פעילות פרימה פרימה מילניום רעננה פרסי צ'אנג מאי צידנית ציור צל תמר צליאק צפון ים המלח צרפתי קאסר אל יהוד קארטינג בסלובקיה קול וחומר בעיצוב קונדיטוריה קייקי כפר בלום קימל בגלבוע קינוח קמפאי סטריט ווק קניות ספורט באירופה קפה לואיז קפה נטו יהוד קפטן קארי קקנהוף קרבות לייזר בסלובקיה קרואסון ראש העין רובינשטיין רחלים רטרו בר רטרו פנקייק בר ריחוף צניחה ריץ קרלטון הרצליה רמת השרון רפואה רפואה משלימה רפקלסולוגיה רשת שאון חורף שבי ציון שבע ספא שדות תעופה שווקים ובילויים שומרון שוק שוקולד שיאצו שמורת טבע שמן זית שף יונתן רושפלד שפלת יהודה תיק נעדר תערוכת בין תעמולה לטרור תערוכת צילום תצפית כוכבים תצפית צוק Tomasovce תרופות

Flickr