יום חמישי, 17 במרץ 2016

יריד אומנים ובתים פתוחים בסתריה ובכרמי יוסף

יריד אומנים ובתים פתוחים בסתריה ובכרמי יוסף "פסטיבל אביב אמנים" יתקיים בשישי ובשבת 1-2 באפריל 2016 בין השעות 10-17. חגיגה כפרית של אומנות, קולינריה וטבע של אומנים ויזמים מישובי המועצה האיזורית גזר. באירוע ישתתפו למעלה מ-60 אומנים ובעלי עסקים מתחומי האומנות, היין, קולינריה, עיצוב, צילום, אופנה, פיסול ועוד. הכניסה ליריד והביקור בבתים הפתוחים חינם. קבלו טעימה ממה שמחכה לכם בפסטיבל.
יריד אומנים ובתים פתוחים בסתריה ובכרמי יוסף

הפסטיבל יערך בשני מוקדים, ביישובים סתריה וכרמי יוסף. בכניסה לכל יישוב יחולקו מפות הבתים הפתוחים ורשימה הפעילויות. מידע נוסף יופיע באתר הפייסבוק של מועצה אזורית גזר. הנה דגימה קטנה ממה שמחכה שם.
סיתריה
במושב סתריה יתקיים יריד בשני מוקדים: ברחבה המרכזית  של המושב וכן במשתלת סלונר.
ברחבה המרכזית יוצגו וימכרו עבודות ציור, פיסול, קרמיקה, אופנה, חלב נאקות, מוצרי קוסמטיקה טבעית, פירות אקזוטיים, מיובשים וריבות, וינתנו טיפולי ספא (בתאום מראש, בתשלום).
במשתלת סלונר (בכניסה לסתריה) יערך שוק איכרים של מוצרי בוטיק מקומי ביום שישי בלבד: עוגיות מעוצבות, מאפים, לחמים, שמן זית, דבש, גבינות צאן, ספירולינה, בירה מקומית, אוכל דרוזי, שמנים טיפוליים, ועוד.
בשעות 11 ו-14 יתקיימו סדנאות יצירה ללא תשלום, ב-13:00 מופע בחינם.
אירוני
אירית ובתה רוני אירוני הקימו את הסטודיו שלהן "אירוני" (משחק על שמותיהן) במבנה עתיק בסיתריה. אירית נולדה פה בסיתריה והמבנה עתיק מהימים שסיתריה היתה כפר ערבי. רוני בוגרת שנקר ואירית מדריכת עבודות יד. כשפעם ביקשו מהן לתפור שמלת כלה, הן החליטו שהצבע לא משנה את המחיר, זה ענין חברתי. ולכן שמלות כלה מעוצבות בעבודת יד עולות אצלן רק בין 1500 עד 3000 ש"ח. הן מוכרות גם ביגוד (עד 350 ש"ח) וקרמיקה מהממת (רובה מתחת ל-80 ש"ח).

הסטודיו יהיה פתוח במסגרת הארוע ובמשך השנה בתאום מראש, פרטים בדף הפייסבוק של אירוני. 
שוש אבן צילום אומנותי
שוש אבן מצלמת מגיל 16. היא התחילה כצלמת של מעריב לנוער. היא דיאטנית במקצועה, ואחרי שנים שזה היה תחביב חזרה לצילום ועשתה תערוכות. הצילומים שלה מוצגים באסותא ובמכבי. היא מוכרת בביתה. הצילומים שלה עד גודל 160X80 בקנבס מוכן לתליה מחיריהם נעים בין 200-600 ש"ח. בנוסף, שוש ממסגרת את הצילומים בתוך משקופים ומסגרות חלון ישנות. התוצאה מרשימה ושובה לב.
בשישי היא תציג בבית העם בסתריה ובשבת בבית המשפחה (תמצאו אותו במפה שתחולק בכניסה לסתריה). בעבר היה למשפחה קייטרינג שנסגר לאחרונה. בשבת יהיו פה דוכני אוכל בשר אנטרקוט על האש ואסאדו בשילוב אחד היקבים. 

יוסי ודבורה ינוב פיסול באבן ובעץ וציור
בביתם של יוסי ודבורה ינוב יוצגו פסליו ועבודתיו של יוסי, ציוריה של דבורה, ועבודות זכוכית של שחר יוסי.
יוסי ינוב מפסל מזה 15 שנה באבן, בטון ועץ מהארץ ומכל העולם. משתמש באבנים ממחצבות או בשאריות מפסלים גדולים. האבנים הקשות והאיכותיות ביותר הן חומר הגלם האהוב עליו. הוא מפסל גם בעצי סיסם, מהגוני, אקליפטוס ואורן. מהם הוא מכין ריהוט מעוצב כתחביב נוסף. הוא משלב חומרים. הפסלים שלו בעיקר אבסטרקטיים, הוא מפסל באופן אינטואיטיבי מהאבן ולפי מה שהוא מגלה בתוכה הוא ממשיך לעיצוב הסופי.מחירי הפסלים 500-5000 ש"ח.
דבורה ינוב מציירת ציורים אמיתיים ממש של דמויות צבעוניות וסצנות ממדינות מתפתחות. הציורים ימכרו במקום.
שחר יוסי ממושב גינתון יציג בביתם של יוסי ודבורה גם כן. הוא עובד בזכוכית, משלב גם תאורה בזכוכית העבודות שלו מיוצרות בתהליך פיוזינג של שריפה בתנור עם צבעי זכוכית טבעית כויטראז' המותכת ליצירת הכלי או היצירה הסופית וגם בשימוש בתבניות. בין היצירות שלו דברי אומנות וגם כלים שימושיים להגשה, מנורות, ואריחים לקישוט ושילוב בארכיטקטורה של הבית. אריחי הקישוט נמכרים החל מ-100 ש"ח, היצירות מ-600 ש"ח.

כרמי יוסף
בכרמי יוסף יתקיים יריד מרכזי בו יציגו 31 דוכנים ביניהם אומנות ירוקה, עבודות עץ, תכשיטים, קרמיקה, כולל כלי הגשה, דבש ריבות, יין, שמן זית, כותב ביוגרפיה מאיירת ספרים,סידורי פרחים, מתקנים לתכשיטים, גרפיקה, עיצובים בזכוכית וכן בתים פתוחים ברחבי היישוב. הנה טעימה מהבתים הפתוחים.
בשעות 11 ו-14 יתקיימו סדנאות יצירה ללא תשלום, ב-13:00 מופע בחינם.
ציירת מירי לביא
מירי לביא היתה שנים חברת קיבוץ צרעה. רק לפני כעשרים שנה התמקדה באומנות. למדה 4 שנים במדרשה הוראת אומנות: ציור רישום ותולדות האומנות. כיום היא מציירת, מציגה בתערוכות, מלמדת ציור ומציעה לקהל הרחב את ציוריה.
20 שנות ציור מאחוריה, כשבמשך 14 שנה היא ציירה ציורי שואה. מירי היא דור שני לניצולי שואה והציור עזר לה לבטא את רגשות החיים עם הורים ניצולים שואה. ציוריה הוצגו בתערוכות במוזיאונים. אחרי שלב זה, היא ציירה חמניות. היום היא מגוונת ומציירת פרחים ונופים עם המון צבע ורגש, ופורטרטים. מירי מספרת שההשראה לציור היא פנימית, רעיון או רגש. היא משתמשת בדוגמניות כמודל לציור. מחירי הציורים שלה הם מ- 4,000-15,000 לציור אורגינלי ההדפסים לפי הציורים עד 2,000.
בארוע ביום שישי יוצגו הציורים בסטודיו ובחצר על כני ציור. בשבת יהיה כאן ארוע גדול, כולל בשבת רקדנית פלמנקו עם קטעי ריקוד של אביטל לביא. תערך במקום הפעל לילדים מ-11 בבוקר. מתאים לילדים בגילאי 4-8 השחקנית שי לביא טל (בתה, לשעבר הכבשה שושנה) תציג.
ליצירת קשר: אתר מירי לביאחנות מירי לביא ב- etzy, טלפון: 052-5561195 

עופי וגרשון הראל
בביתם של גרשון ועפרת הראל מוצגות יצירות של כל המשפחה – הסב, האב והבן. אביה שמשוני היה פרופסור לארכיטקטורה, ציורים שלו ממוסגרים בסגנון אבסטרקטי וציורי נוף, למשל של ימין משה, משנות ה 30-40 ומוצגים בבית המשפחה בכרמי יוסף. במקום מוצגים גם ציורים של הבן, ניר הראל. רוב הציורים הם פריים מסרט שעובדו במחשב וניר צייר אותם.
בנוסף, מוצגות במקום המון עבודות קרמיקה ופיסול בחימר של גרשון. גרשון פעיל במגוון אומנויות. הוא התחיל בריפוי בעיסוק ביצירת קיפודים קטנים מחימר כשנתפס לו הגב ואז התחיל לעסוק באומנות פיסול וצילום. גרשון משתמש בשריפה רגילה בעיבוד יפני של שריפה והעברה למים קרים, שריפת עצים בטבילה בתמידות של ברזל ונחושת ושריפה שניה ארוכה, ושריפה אחרי עיטוף בעלים וצמחים (לצורך צילום) יצר אפקט שונה, התוצאה מעניינת ומרהיבה.
בבית הראל יש גלריה במרתף המציגה את עבודות של גרשון. כשבנו את הבית נמצאה שם מערת קבורה עם בור קבורה ומאסיפה. את העתיקות לקחו מרשות העתיקות וגרשון בנה דלת מהמרתף עם ירידה למערה שהפכה לגלריה. הביקור במערה מרהיב והיצירות של גרשון עוצרות נשימה. הנה קישור לבלוג של גרשון הראל.
ניתן לבקר בבית הראל בתאום מראש בטלפון: 08-9286692


החומוסיה של זרזיר
אם ברצונכם לשבת לארוחה בארוע תוכלו לעשות זאת בחומוסיה של זרזיר. אנחנו אכלנו שם ארוחת צהרים קלה הכוללת סוגי חומוס מצויין, שקשוקה טעימה ולא חריפה, סלט, פלאפל, חמוצים וצ'יפס. יש בחומוסיה צ'יפס בטטה – אל תוותרו עליו, מעדן!
החומוסיה של זרזיר, מרכז כרמי יוסף.


ותוכלו גם לקנח ביין, למשל זה של משק טל.
משק טל – Red Poetry Winery
אורנה ודובי טל בעלי משק טל הם חקלאים שמגדלים פרי. בין המטעים יש כרם ענק הכולל ענבי מאכל וליין,  ויקב Red Poetry Windery. דובי (דב) מספר לנו שהוא בכרמי יוסף מאז 1950. כשהם הגיעו לכאן האדמות היו אדמות טרשים ובצעו עבודה גדולה של סיקול השדות. דובי למד לבד את רזי הייננות במשך שנים. הוא יוצר יין זני ובלנדים בסדרות קטנות של 600-900 בקבוקים, רובם מיושנים. זהו יקב קטן שרוצה להשאר קטן. בין היינות שטעמנות היו:
קברנה ריזרב גולדן טל 2009 – קברנה סוביניון אדום שהופך ליין לבן בסינון. מתסיסים אותו כמו יין לבן בקור 10-12 מעלות כמה חודשים.
ארליך 2011 – בלנד של מרלו שיראז וקברנה מיושן 18 חודש. יין מאוד ארומטי, מורגש מאוד הטעם הפירותי כאילו ממש מריחים וטועמים את הגפת (שארית הענב).
ברברה 2010 – יין חצי יבש עם סיומת מתקתקה איטלקי מזכיר מאוד פורט .
ביינות יש ריכוז מאוד נמוך של סולפה, רק 35ppm. מחירם 50 ש"ח ליין לבן, ו-80 ליין אדום.
ביריד משק טל ימכור פירות ויינות ביריד במרכז כרמי יוסף. שלא בתקופת הארוע, ניתן לבקר במשק בסופי שבוע, לקנות יין ופירות ולהנות מהחצר והחממה ולטייל בשדות המוריקים.
מידע: חוות טל, יקב, פירות אקזוטיים, משתלת גפן, ענביי יין. טלפון: 08-9210352


מידע: מועצה איזורית גזר.
גישה: לסתריה מכביש 40, לכרמי יוסף מכביש 44.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

Labels

ישראל אטרקציות מסעדה חו"ל צפון הארץ מסעדה בישראל לא כשר תל אביב והמרכז אירופה מלון ביקורת מסעדה סיור מלון בישראל ילדים ירושלים מסעדה בתל אביב טיול מרכז הארץ גליל מערבי ירושלים והאיזור תל אביב והסביבה תרבות כשר גליל סלובקיה צפון תל אביב פסטיבלים וארועים בשר הרי הטטרה מסעדה במרכז הולנד מסעדה בצפון תאילנד אטרקציות בחו"ל אמסטרדם דרום הארץ המזרח הרחוק יקב אוכל אטרקציה בחו"ל ארה"ב מוזיאון מרכז ארה"ב ספא הופעה מוזיאון תערוכה מרחצאות שופינג איזור השרון איטלקית בילוי ברלין ג'קסון גרמניה המבורגר הרי הטטרה הגבוהים הרי הטטרה הנמוכים חיפה חלבי יהדות מוזיקה מלון בחו"ל מסעדות נוער פופרד שוויץ דגים חג המולד חינם טבעוני יין ים המלח כנרת כריסטמס מופע מחול מלון בירושלים מסעדה בירושלים נהריה נצרת נתניה עכו צפון תאילנד קוסמוי ראשון לציון תערוכה אומנות אושילנד אטרקציות בקוסמוי אנגוס בשרים אנגליה בודפשט בחינם ובתשלום סמלי בלאק בר ג'נבה גלריה הודית הונגריה הרצליה חומת ברלין כפר סבא כשר למהדרין מחול מודרני מסעדה כשרה מעלות-תרשיחא משפחות סטקייה סיורים עיצוב פארק לאומי פסטיבל צפת קולינריה ראש הנקרה רעננה שואה תיירות Amama BBB Power bowl Temple Bar YOTEL aquacity bar b que lake tlv muvix spa via maris tlv baloon אגם קאדו אדלינה אוכל איטלקי אטרקציות בברלין אטרקציות בצ׳אנג ראי אטרקציות קיץ בחרמון איטליאנו איטלקיה בפשפשים איסט סייד גלרי אלכוהול אממה אמנות אנדרטה אסיאתי אסייאתי אסייתי אקווה כיף ארוח דרוזי ארוח כפרי ארוח כפרי באשדות יעקב ארוחות משפחתיות ארוחת בוקר ארוחת טאלי בטנדורי ארוחת שף ארועים אתגרי ביקור בגליל המערבי בירה בית הקברות היהודי בג'נבה בית קפה בלאק בר בורגר בלאק גלילות בלאק גרנד קניון חיפה בר אירי בר הקיץ בוולדורף אסטוריה בראנץ' בראנץ' בגרינפילד בראנץ' עם בשר ברביקיו בריטניה בשרי ג'ונתן פוד קלאב גבעתיים גיל שוחט גלידה גלידריה Arte גליל עליון גן העדן הסלובקי גני החורף גריל בר 206 גרנד טיטון דה אמהוף דומינוס דומינוס מיקס דיינרס דרך המשי הבית הטמפלרי הבית של במבה הודי הוילג' מלון מטיילים על הירדן החווה של חווה הלובי בר בהילטון תל אביב המקדש הלבן הפלגה לקוטאו וקוננגיואן הפלגת 4 האיים הפלגת ארבעת האיים הרובע היהודי הרצאה זול חג חווית קולנוע חדשה חומוס חופשה אורבנית חמאם חקלאות חרמון טבריה טיול במסוק לגרנד קניון טיול ג'יפים בקוסמוי טיול להרי הטטרה הגבוהים בסלובקיה טיול משפחתי בירושלים טיטו טיסת לילה בכדור פורח טיפים טיפים למטיילים בשוויץ טיפים לתאילנד טמפל בר טרזניה טרנטינו טש וטשה יוליה בנמל ים כרמל יפני כדור פורח כוחה של מילה כרמי יוסף לגאסי ירושלים לה ביסטרו בר חולון להקת ורטיגו לונדון ליברפול ליוורפול ליל המדענים ליל ירח מלא בעמק המעיינות מדע מדריך וטיפים לסלובקיה מדריך להרי הטטרה הנמוכים מדריך לתאילנד מה להביא מהולנד מה לקנות בהולנד מוביקס מוזיאון העיצוב חולון מופע יריות מילקשייק מלון בהולנד מלון בוטיק מלון בסחיפהול מלון בסלובקיה מלון בשדה התעופה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מלון מגדל דויד מלון נוף גינוסר מסעדה במלון מגדל דויד מסעדה גרוזינית מסעדה יוונית מסעדה יפנית ברמת החייל מסעדה מרוקאית מסעדת טרנטינו מסעדת לג'נד מסעדת מאפו של ניר צוק מסעדת קארדו בירושלים מסעדת שאלוט מסעדת שף מערת הקרח בסלובקיה מערת נטיפים בסלובקיה מפגש הנהרות המרהיב בג'נבה מתוק מתחם פנאי נהרא נוואדה נחלה בטבע סאונד סופי שבוע תרבות סיור בחומת ברלין ובצ'ק פוינט צ'רלי סיור במפעל סיור במפעל במבה סיור בקארוז' סיור סליחות בירושלים סיני סנטר פארק ספא ויה מאריס ספורט ספרטה משתה יווני סקי מים בכבלים סרט עוגות עכו - מוזיאונים עמוס עוז עמק הירדן עמק המעיינות עסקית בכל ארוחה ערד פאב פאוורבול פארק אתגרי פארק דרום פארק חבלים בסלובקיה פארק מים בסלובקיה פוקט פיוז'ן פילובולוס פיסול פיצה פיצה שף פלמנקו פנאי פנקייק פסח בגליל המערבי פסטיבל אור ירושלים 2016 פסטיבל יין פסטיבל ירוק ולא רחוק פרימה פרימה מילניום רעננה פרסי צ'אנג מאי ציור צילום צימר צל תמר צמחוני קארטינג בסלובקיה קול וחומר בעיצוב קונדיטוריה קייקי כפר בלום קייקים קיץ קמפאי סטריט ווק קמפינג קניות ספורט באירופה קפה לואיז קפטן קארי קקנהוף קרבות לייזר בסלובקיה רטרו בר רטרו פנקייק בר ריחוף צניחה שווקים ובילויים שוק שמורת טבע שף יונתן רושפלד שפלת יהודה תאילנדי תערוכת בין תעמולה לטרור תצפית צוק Tomasovce

Flickr